Outsourcing SEO

Outsourcing SEO to usługa skierowana do firm, głównie agencji reklamowych, internetowych które chciałby swoim klientom oferować usługę pozycjonowania jednak nie mają do tego niezbędnego zaplecza.

Outsourcing SEO - okejkaBudowanie własnego działu SEO jest zadaniem dość skomplikowanym jeżeli chce się serwować usługi najwyższej jakości. Oprócz teamu z doświadczeniem o który jest niezwykle trudno potrzebne jest porządne zaplecze w postaci stron wspomagających (chodź nie jest wymagane), dość sporo narzędzi potrzebnych w codziennej pracy oraz dość dużo czasu na testy i zbieranie doświadczenia. Wiele firm chciałoby oferować usługę pozycjonowania jednak koszty stworzenia komórki SEO są dość duże i właśnie dla takich firm stworzona jest usługa outsourcingu SEO.

Polega to na tym że ogół działań związanych z pozycjonowaniem stron zlecamy partnerowi a zyskami, kosztami dzielimy się wg. ustalonej umowy.

Plusy outsourcingu SEO:

  • Brak wysokich kosztów pozyskania doświadczonego zespołu SEO
  • Brak kosztów narzędzi potrzebnych w procesie pozycjonowania
  • Brak zmartwień jeżeli chodzi o zmiany w algorytmie – tym by nie miały one wpływu negatywnego na stronę martwi się firma zewnętrzna
  • Brak konieczności utrzymywania infrastruktury testowej, serwerów, domen itp

Minusy usługi outsourcing seo:

  • Nie budujemy własnego know-how.

Outsourcing SEO z Blinked

Jako firma wielokrotnie byliśmy podwykonawcą pozycjonowania dla wielu agencji interaktywnych, reklamowych , firm IT zarówno dla pojedynczych projektów jak i kompleksowo dla wszystkich klientów danej firmy. Były to zarówno agencje których portfolio to kilkunastu klientów jak i takie które obsługiwały kilkadziesiąt firm.

Zdarzały się nam przypadki ekstremalne gdy bardzo szybko z różnych powodów należało przejąć pod opiekę około 100 stron – w takich przypadkach cała procedura musiała być zaplanowana w krótkim czasie jednak bardzo dokładnie.

Czy outsourcing SEO jest dobry dla Twojej firmy?

Zbudowanie porządnego zaplecza pozycjonerskiego, zwerbowanie ludzi to duże koszty które trzeba ponieść zaraz po podjęciu decyzji o wejściu na rynek z usługą SEO. Dużo łatwiejszym rozwiązaniem jest zlecenie takiej usługi wyspecjalizowanej firmie która ma już odpowiedni zespół ma już strony satelity z odpowiednim wiekiem, ma już zasoby, wyrobioną metodologię pracy w temacie SEO, jest na bieżąco z wszystkimi nowościami na rynku, narzędziami itp.

Outsourcing SEO podsumowanie

Usługa outsourcingu SEO jest świetnym rozwiązaniem gdy obsługiwany przez nas klient w innych obszarach (web design, kampanie w TV), chciałby być obsługiwany kompleksowo na wszystkich polach w tym także na SEO. Nie da się w krótkim czasie zbudować dobrego działu SEO więc dużo łatwiejszym rozwiązaniem jest po prostu zlecenie zadania pozycjonowania innej wyspecjalizowanej firmie.

O Blinked

Marketingiem internetowym zajmujemy się od 2005 roku – w tym czasie zrealizowaliśmy setki projektów e-commerce, wypozycjonowaliśmy niezliczoną ilość fraz a co najważniejsze pomogliśmy sprzedać na witrynach klientów miliony produktów i usług zarówno w kraju i za granicą

Zainteresowany? Chcesz dowiedzieć się więcej?

Skontaktuj się z nami, opisz swój biznes a my przedstawimy ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb
Kontakt

Nasze realizacje