Outsourcing SEO

Outsourcing SEO to usługa skierowana do firm, głównie agencji reklamowych, internetowych które chciałby swoim klientom oferować usługę pozycjonowania jednak nie mają do tego niezbędnego zaplecza.

Budowanie własnego działu SEO jest zadaniem dość skomplikowanym jeżeli chce się serwować usługi najwyższej jakości. Oprócz teamu z doświadczeniem o który jest niezwykle trudno potrzebne jest porządne zaplecze w postaci stron wspomagających (chodź nie jest wymagane), dość sporo narzędzi potrzebnych w codziennej pracy oraz dość dużo czasu na testy i zbieranie doświadczenia. Wiele firm chciałoby oferować usługę pozycjonowania jednak koszty stworzenia komórki SEO są dość duże i właśnie dla takich firm stworzona jest usługa outsourcingu SEO.

Polega to na tym że ogół działań związanych z pozycjonowaniem stron zlecamy partnerowi a zyskami, kosztami dzielimy się wg. ustalonej umowy.

Plusy outsourcingu SEO:

Brak wysokich kosztów pozyskania doświadczonego zespołu SEO

Brak kosztów narzędzi potrzebnych w procesie pozycjonowania

Brak zmartwień jeżeli chodzi o zmiany w algorytmie – tym by nie miały one wpływu negatywnego na stronę martwi się firma zewnętrzna

Brak konieczności utrzymywania infrastruktury testowej, serwerów, domen itp

Minusy usługi outsourcing seo:

Nie budujemy własnego know-how.

Jako firma wielokrotnie byliśmy podwykonawcą pozycjonowania dla wielu agencji interaktywnych, reklamowych , firm IT zarówno dla pojedynczych projektów jak i kompleksowo dla wszystkich klientów danej firmy. Były to zarówno agencje których portfoli to kilkunastu klientów jak i takie które obsługiwały kilkadziesiąt firm.

Czy outsourcing SEO jest dobry dla Twojej firmy?

Zbudowanie porządnego zaplecza pozycjonerskiego, zwerbowanie ludzi to duże koszty które trzeba ponieść zaraz po podjęciu decyzji o wejściu na rynek z usługą SEO. Dużo łatwiejszym rozwiązaniem jest zlecenie takiej usługi wyspecjalizowanej firmie która ma już odpowiedni zespół ma już strony satelity z odpowiednim wiekiem, ma już zasoby, wyrobioną metodologię pracy w temacie SEO, jest na bieżąco z wszystkimi nowościami na rynku, narzędziami itp.

Outsourcing SEO podsumowanie

Usługa outsourcingu SEO jest świetnym rozwiązaniem gdy obsługiwany przez nas klient w innych obszarach (web design, kampanie w TV), chciałby być obsługiwany kompleksowo na wszystkich polach w tym także na SEO. Nie da się w krótkim czasie zbudować dobrego działu SEO więc dużo łatwiejszym rozwiązaniem jest po prostu zlecenie zadania pozycjonowania innej wyspecjalizowanej firmie.

%d bloggers like this: